Hamlet - streszczenie "w pigułce" - klp.pl
Streszczenia i opracowania lektur szkolnych klp klp.pl Lektury Analizy i interpretacje Motywy literackie Epoki
Podczas pojedynku królowa Gertruda wypija wino, przeznaczone dla Hamleta i ginie otruta. Umierający Laertes wyznaje, że pojedynek jest spiskiem, a jego broń ma zatrute ostrze. Hamlet przebija szpadą Klaudiusza – zdrajcę i winowajcę śmierci ojca i matki Hamleta, a także pośrednio Laertesa i Poloniusza. Hamlet umiera, draśnięty wcześniej zatrutą szpadą. Prosi Horacego o pamięć historii życia duńskiego królewicza i ujawnienie wszystkim prawdy. Do zamku wchodzi książę Norwegii, Fortynbras. Oddaje hołd Hamletowi i zapowiada swoje praworządne i sprawiedliwe panowanie w Danii i Norwegii.


strona:   - 1 -  - 2 - 

Polecasz ten artykuł?TAK NIEUdostępnij


  Dowiedz się więcej
1  Hamlet - streszczenie szczegółowe
2  Analiza IV monologu Hamleta (Być albo nie być – oto jest pytanie)
3  Analiza VII monologu Hamleta (Jak wszystko mnie oskarża i jak bodźca / Dodaje mojej opieszałej zemście!)Komentarze: Hamlet - streszczenie "w pigułce"

Dodaj komentarz (komentarz może pojawić się w serwisie z opóźnieniem)
Imię:
Komentarz:
 2018-09-14 14:25:53

Nie czytałam Hamleta, ale po jednokrotnym ptrzeczytaniu tego streszczenia stwierdzam, że muszę przeczytać je jeszcze raz żeby dokładnej zczaić wątek ;)


2018-08-15 18:19:45

Nie rozumiem, zarówno streszczenie, jak i książka, jest zrozumiałe. Czy to kraj anafalbetów? Tak, kochane dzieci, już można spokojnie chodzić do szkoły, nie trzeba się bawić w tajne komplety.


2012-02-29 20:58:52

Do uuu() Tak dla jasności, to Szekspir żył i tworzył w epoce Renesansu, a nie Baroku. Ale to tak na marginesie... Co do samej treści dramatu, to rozumiem, że może być dla kogoś niezrozumiała, w końcu nie każdy rodzi się polonistą.


2011-05-16 01:23:39

Masakra! Co się dzieje? Nie rozumiem jak książka a tym bardziej streszczenie może być dla niektórych niezrozumiałe... Język jakim pisał szekspir jest owszem barokowy i już nieużywany, ale nie niezozumiały. Mimo że streszczenie jest b. dobre i ujęte są w nim najważniejsze wątki to GORACO ZACHĘCAM do przeczytania książki bo to chyba najlepsza lektura od czasów "Dzieci z Bullerbyn"!:)


2011-05-11 18:27:41

jak dla mnie streszczenie jest bardzo dobre i nie uważamm z,ębym musiała je kilaka razy czytać by zrozumieć,chyab ,że ktoś nie umie wiązać ,ze soba faktów .Jednak sądze ,że każdemu pomorze . Dzięki !
Streszczenia książek
Tagi: